środa, 24 lutego 2016

BEZNADZIEJNA seria o GUBIENIU NADZIEI i SZUKANIU KOPCIUSZKA

             BEZNADZIEJNA seria o GUBIENIU NADZIEI i SZUKANIU KOPCIUSZKA, czyli wspaniała seria książek Colleen Hoover. "Hopeless", " Losing hope" , " Szukając Kopciuszka" jest to nie jedyna seria tej autorki. Przeczytałam obydwie i uważam, że ta jest o niebo lepsza, co nie oznacza, że seria zaczynająca się książką pt. "Pułapka uczuć" jest zła.              "Hopeless" - od niej wszystko się zaczęło. Wspaniała historia opowiadana przez nastolatkę Sky, uczącą się w domu z matką, czytającą książki, nie lubiącą chodzić na imprezy, kochającą piec. Mogłabym tak ją opisywać jeszcze dłużej, ponieważ Sky jest cudowna. Zaczyna się od przełomu w jej życiu, potem spotyka go - Deana Holdera. Jest zdenerwowana ale i za razem zaintrygowana tym przystojnym chłopakiem. Potem ....Co potem dowiecie się jak przeczytacie. Nie będę spoilerować, jak lubi robić to Daria przy każdej nadarzającej się do tego okazji. Mogłabym opisywać dużo na temat tej książki , ponieważ uwielbiam ją.


"Losing hope" - tracąc nadzieję/ tracąc Hope. W tej części historie opowiadane są przez przecudownego, romantycznego chłopaka, który jednym dotknięciem wywołuje u Sky dreszcze. Jego tatuaż oznacza więcej niż można by było się spodziewać. Historie opowiadane przez Deana są jego własnymi przeżyciami tych samych, co Sky.  Jednak w książce oprócz tych sytuacji są listy. Jakie? Dowiecie się. Dowiecie się również co przydarzyło się Sky w młodości, w sumie czytając "Hopeless" się dowiecie, co oznacza dla niego starta Sky, Hope, Les, co oznacza jego tatuaż( to już pewnie też wiecie). Książka cudowna jak jej starsza siostra, czytając obydwie płakałam, pisałam do Darii o 2 w nocy, żeby się jej wypłakać. Co oznacza, że książka uczy, ale nie rani. Ona odbudowuje nasze wnętrze, pokazuje jak żyć z tym co działo się w przeszłości. Więcej nie będę pisać, bo jeszcze bardziej zaspoileruje.


         "Szukając Kopciuszka "- coś co czytałam jako darmowy e-book. Opowiada o przyjacielu Holdera - Danielu oraz dziewczynie. Dziewczynie którą spotkał dwa razy, potem ona zniknęła, a on jej szukał przez cały czas dopóki... No i tu mam dylemat, pisać, czy nie pisać dalej. Napiszę tylko to : dopóki nie poznaję przyjaciółki Sky - Six. Dziewczyny, która nie ma zbyt dobrej reputacji w szkole i właśnie wróciła z wymiany szkolnej.

         Kończąc, musicie koniecznie przeczytać tę "trylogię", koniecznie ! Nie zawiedziecie się ! Obiecuje. Jak na razie to najlepsze książki jakie przeczytałam. A jakie przeczytałam w tym roku dowiecie się niedługo. Każdą z książek oceniam na 10, więc jako seria dostają całą możliwą liczbę punktów, czyli 30.

                                                                         Dominika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz