wtorek, 2 sierpnia 2016

Kilka pytań i odpowiedzi, czyli LBA


       Serdecznie dziękujemy za nominację do Liebster Blog Award od https://kacikksiazkowegomolika.blogspot.com . Cieszymy się, że ktoś czyta nasze posty, a także chce poznawać nas bliżej. 


                   Zabawa polega na odpowiedzi na 11 pytań zadanych przez nominowaną Cię osobę. Następnie to ty zapraszasz 11 kolejnych osób do zabawy i ty zadajesz im pytania. Według zasad powinno nominować się osoby, których blog nie jest jeszcze zbyt dobrze znany w Internecie, by dać mu szanse na zdobycie większej liczby obserwatorów. Jednocześnie jest to też doskonały sposób na poznanie blogerów, a także  fanów twojej ulubionej serii, jest to doskonały sposób, by rozpocząć ciekawą dyskusję.

    1. Jaka jest Twoja ulubiona para z książki?   
        Daria:   Nie byłabym sobą, gdybym nie wymieniła tu Americi i Maxona z serii "Rywalki" Kiery Cass. Uwielbiam tą serię całym swoim serduszkiem za jej bajkowość, a miłość głównych bohaterów dodała temu cyklowi dużo magii. to właśnie dzięki tej książce szukam księcia na białym koniu, a nie zwykłego chłopaka, którego mogłabym spotkać za każdym zakrętem.
        Dominika:   Mam strasznie wiele ulubionych par. Zawsze kocham całym sercem bohaterów przeczytanych przeze mnie książek, ale jeśli muszę wybrać jedną będzie to Emely i Eylas z "Lato koloru wiśni" i "Zima koloru turkusu". Zawsze bawił mnie cięty język Emely i podrywy Eylasa.  Niem ważnego powodu dla którego ich tak bardzo lubię. Może to przez to, że według mnie pasują do siebie idealnie?

    2. Która ekranizacja książki była dla Ciebie najgorsza? 
        Daria:   Chyba nie ma takiej ekranizacji. Może to dlatego, że zbyt dużo ekranizacji nie oglądałam, jednak boję się obejrzeć ekranizację "Love Rosie", ponieważ słyszałam, że fabuła jest tam strasznie zmieniona, a książkę Ahern uwielbiam.
       Dominika: Uważam, że był to film na podstawie książki "Love, Rosie". nie będę się rozpisywać co sądzę na ten temat bo możecie to przeczytać tutaj: klik

    3. Jaką książkę chciałabyś/chciałbyś, żeby zekranizowano?
        Daria:   Znowu jestem zmuszona odpowiedzieć, że "Rywalki". Chciałabym zobaczyć pięknie zdobione suknie oraz przestronny zamek. Historia tez jest niesamowita, więc jeśli ten film nie okazałby się klapą stulecia ( aktorka grająca Americę musi być ruda, a między aktorami grającymi główne role musi być czuć chemię) to ta ekranizacja byłaby moja ulubioną.
        Dominika: Ciężkie pytanie ;-) Dlaczego? Dlatego, że za każdym razem kiedy przeczytam jakąś świetną książkę chciałabym aby ją zekranizowano. Ale odpowiem na to pytanie, tylko, że trochę w inny sposób. Najbardziej czekam na ekranizację "Ugly love" chociaż zdaję sobie sprawę, że zmieni ona moje wyobrażenia na temat tej książki.

     4. Jaką serię książek najbardziej lubisz?
         Daria:     Wydaję mi się, że na to pytanie już kilkakrotnie odpowiedział, a więc jest to seria "Rywalki". Z serii, które niedawno przeczytałam bardzo podoba mi się trylogia "Klątwy" Danielle L. Jensen. Przeczytałam dopiero jedną część i już czuję, że ta seria także zostanie uwieczniona na liście moich ulubionych książek. Tak właściwie to ta lista jest dość długa ;) .
         Dominika: To pytanie jest łatwe, wręcz za łatwe dla mnie. Kocham serię "Oddechy" i chyba nic tego nie zmieni. Zawsze żałuję, że są to tylko trzy części, ale jak pomyślę jak zakończyła się trzecia z nich. To jestem szczęśliwa, szczęśliwa, że ta seria jest trylogią i skończyła się tak jak się skończyła.     5. Który bohater najbardziej Cię irytował?
         Daria:  Tak właściwie jest to bohaterka, a mianowicie Tate z "Ugly love" Colleen Hoover, o której wspominałam już w poprzednim poście. Tak denerwującej i nudnej bohaterki jeszcze nie spotkałam i mam nadzieję, że więcej już nigdy nie spotkam. Wiem, że się powtarzam, ale uwielbiam marudzić.  Tate jest najmniej interesującą postacią z wszystkich książek Hoover, której postaci zawsze czymś się wyróżniają. Mogę stwierdzić, że każda osoba, z którą mam jakikolwiek kontakt jest barwniejsza od niej, a znam najróżniejszych ludzi.
         Dominika: Chyba nie przeczytałam jeszcze książki, w której ktoś mnie irytował.
 
     6. W jakim świecie z książki chciałabyś/ chciałbyś zamieszkać? 
          Daria: Znów się powtórzę. Byłaby to Illea. Uwielbiam zamki oraz sukienki, więc to byłoby miejsce dla mnie idealne, a w dodatku jeszcze tyle różnych bibliotek i życie z moim książkowym mężem. Nie wiem tylko, co na to America, bo Maxon jest mój i tylko mój. Jedynym minusem życia w tym królestwie byłyby bale. Nie cierpię imprez, na których nie znam większości ludzi, a w dodatku nie umiem tańczyć i nikt nie byłby w stanie mnie nauczyć. Tak naprawdę jest dużo więcej krain, do których chętnie bym trafiła, ale chyba ktoś stwierdziłby, że jestem szalona skora chciałabym trafić do dystopijnych światów, ale prawda jest taka, że zawsze chciałam i nadal chcę zmienić świat, a tam miałabym taką szansę i jeszcze muszę powiedzieć wielu moim mężom o moich oczekiwaniach, co do naszej rocznicy i spóźnionego wesela.
         Dominika: Chyba chciałabym wybrać się z Eden i Tylorem na wakacje do Nowego Jorku. Spełnić jedno życzenie: zobaczyć Central Park.
 
     7. Twój ulubiony gatunek?
         Daria: Czytam różne książki i chyba nie mam żadnego określonego. Lubię dystopie, młodzieżówki, fantastykę, ale taką lekką, New Adult, ostatnio mam straszną ochotę czytać klasykę literatury. Po prostu czytam wszystko poza kryminałami, a to po co sięgam zależy od mojego nastroju.
         Dominika: New Adult i młodzieżówki. 
 
    8.  Na jaką książkę z niecierpliwością teraz czekasz?
         Daria: Trudne pytanie, bo aktualnie chyba na żadną książkę tak nie czekam, bo mam za dużo nieprzeczytanych, ale nie mogłam się doczekać  książki Sary Shepard pt. "Nigdy, przenigdy", wręcz się denerwowałam, ponieważ od pół roku ktoś nie oddał jej do biblioteki i nadal na nią czekam, ale już ze spokojem, bo po co mam się denerwować.
         Dominika: Na 3 część opowieści o Eden i Tylorze pt. "Czy wspominałam, że za Tobą tęsknie?" 
 
     9. Przy jakiej książce najbardziej płakałaś/ płakałeś?
         Daria: Najbardziej płakałam czytając "Love, Rosie". Łzy miałam na policzkach przez całą książkę, a jeszcze więcej jak już skończyłam, gdy moja mama wróciła do domu kompletnie nie wiedziała, co mi jest, a ja nie miałam czasu, by jej to powiedzieć, bo właśnie czytam. Dodam też, że jak czytałam za drugim razem to także płakałam i teraz tym bardziej zastanawiam się, czemu nie obejrzałam jeszcze filmu.
         Dominika: Płaczę prawie przy wszystkich książkach. Ostatnio płakałam nawet przy Greyu. Lecz najbardziej chyba płakałam przy "Hopeless"
 
   10. Ile masz książek w swojej biblioteczce?
         Daria: Na to pytanie można odpowiedzieć bardzo różnie. Nie mam w pokoju za wiele miejsca, więc wszystkie moje książki znajdują się w salonie razem z książkami moich rodziców i mojego brata. Nie mam także serca, by wynieść moje książki z dzieciństwa, więc nie wiem, jak powinnam to policzyć. Ostatnio robiliśmy porządki, więc wiele książek znalazło swoje miejsce w garażu, a co za tym idzie nie dam rady tego policzyć tak, by nie sprawić przykrości jednej z książek.
         Dominika: Nie kupuje książek, ja je tylko wypożyczam. Ale mam taką jedną książkę na własność, którą wygrałam w konkursie pt. "Razem będzie lepiej" Jojo Moyes, więc można powiedzieć, że w mojej biblioteczce mam 1 książkę.
 
   11. Ile przeczytałaś w tym roku książek i czy bierzesz udział w jakiś wyzwaniach książkowych?
         Daria: Jeśli wliczać w to książki, które przeczytałam w tym roku ponownie to, jeśli o  żadnej nie zapomniałam to przeczytałam 56 książek. Zależało mi, by w roku przeczytać minimum 52 książki, więc właśnie teraz modyfikuję wyzwanie do 100 książek przeczytanych w tym roku. Aktualnie biorę udział w sierpniowym wyzwaniu na Instagramie  @wielbicielkaksiazek.
       Dominika: W tym roku przeczytałam 44 książki i dążę by przeczytać ich 52 w tym roku :-) .

Pytania do nominowanych:
1. Od jakiej książki zaczęła się Twoja przygoda z literaturą?
2. Czy książki wnoszą coś w Twoje życie? Jeśli tak, to co?
3. Czy masz książkę, która nikomu się nie podoba oprócz Ciebie?
4. Który z bohaterów książkowych mógłby zostać Twoim przyjacielem?
5. Czy potrafisz czytać w pociągach, w samochodzie albo, gdy ktoś z Tobą rozmawia?
6. Z jaką postacią książkową się utożsamiasz?
7. Gdybyś mógł/mogła zabrać tylko jedną książkę na bezludną wyspę to jaka, by to była?
8. Czy chciałbyś/chciałabyś napisać własną książkę? Jak tak to o czym?
9. Wyobrażasz sobie świat, w którym nie ma książek. (Tak, wiem, że to niemożliwe, ale od czego jest wyobraźnia.) Co robisz? 
10. Gdzie czytasz?
11. Biblioteka, czy posiadanie książek na własność?
Nominujemy:
1. http://recenzjekrolewskie.blogspot.com
2. http://nerdprostozksiazki.blogspot.com/
3. http://czytanie-nasza-pasja.blogspot.com/
4. http://belikovbookblog.blogspot.com/
5. tusiaksiazkiinietylko.blogspot.com
6. books--my-life.blogspot.com
7. naksiazki.blogspot.com 
8. krainamoliksiazkowych.blogspot.com/
9. krainamoliksiazkowych.blogspot.com/
10. pattbooks.blogspot.com
11. bookmania46.blogspot.com

                         Czekamy na Wasze odpowiedzi na pytania, a i jeszcze jedna zasada. Na pytania nie należy odpowiadać tylko tak lub nie. Odpowiedzi należy rozwinąć.  Najprawdopodobniej jutro recenzja książki, która mnie zachwyciła, a ostatnio mało było takich książek. (Daria)
                                                                                                                   


                                                                                     Daria i Dominika

16 komentarzy:

 1. Dziewczyny, świetnie wam wyszło to LBA!
  Piszecie na prawdę świetnego bloga ;) Zostaję u was na dłużej!
  Oczywiście, obserwuję <3

  Dziękuje wam za nominację do waszych pytań! Mam nadzieję, że nie będziecie na mnie złe, jeżeli odpowiem na nie nieco później, bo na razie mam już zaplanowane posty na bloga na najbliższy czas :3 Jednak możecie być pewne, że odpowiem na wasze pytania ;)

  Pozdrawiam was z całego serduszka <3
  Tusia z bloga tusiaksiazkiinietylko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złe nie będziemy, bo same trochę zwlekałyśmy z odpowiedzią. Cieszę się, że Ci się podoba. Mam tez nadzieję, że jeśli będziesz miała jakieś uwagi to nas o nich poinformujesz.
   Równiez pozdrawiam <3

   Usuń
 2. Świetne LBA! Widzę fankę Rywalek<3
  Dziękuję Wam za nominację:)
  Podoba mi się Wasz blog:) Zostaję na dłużej!
  Buziaczki, books--my-life.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba odzywają się moje marzenia zostania księżniczką, których chyba nigdy nie odrzucę.

   Usuń
 3. Jeśli chodzi o serie książek, to moja ulubiona to chyba Harry Potter ;)
  Mogłabym prosić o poklikanie w linki w tym poście (Dresslink)? Byłabym bardzo wdzięczna :)
  Może wspólna obserwacja? :)

  http://veronicalucy.blogspot.com/2016/07/off-shoulder-top-and-backpack.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poklikałam i zaobserwowałam. Harrego nigdy nie czytałam. Zawsze odrzucało mnie od tej serii i nadal odrzuca, a to chyba za sprawą jego popularnosci, ale może kiedyś najdzie mnie ochota, by dowiedzieć się o co tyle szumu.

   Usuń
 4. Jestem tutaj pierwszy raz, ale wiem ze zagoszcze na dłużej :D obserwuje
  Fajne odpowiedzi ja niestety nie czytałam tyle razy wspominanych rywalek, a szkoda.
  Życzę weny!
  Pozdrawiam!
  http://fanofbooks7.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję i wzajemnie. Wena jest potrzebna każdemu blogerowi. Sięgnij po "Rywalki" bo naprawdę warto chociażby dla ich bajkowości. Tutaj jest link do mojej recenzji gej książki, jeśli nadal nie jesteś pewna, czy warto po nią sięgnąć.
   https://ksiazkajestniczymogrod.blogspot.com/2016/04/zostac-ksiezniczka-czyli-rywalki.html

   Usuń
 5. Fajnie czytało się odpowiedzi.
  Szczerze mówiąc LBA powoli zaczyna mnie męczyć :D
  Tyle nominacji, a połowa od mniej popularnych blogów, a idea jest całkowicie inna.
  Na Rywalki się przymierzam, ale książek tyle mam, że aż brak czasu
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie
  http://bookparadisebynatalia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie poinformowano, że należy właśnie nominacje dawać blogom tym mniej popularnym,ale kto wie jak to miało być naprawdę. Mnie LBA kojarzy się trochę z takimi łańcuszkami i nie wiem, czy będę miała ochotę odpowiadać na kolejne. Najbardziej jednak denerwuję mnie to jak wchodzę na jakiegoś bloga, a tam tylko odpowiedzi na LBa, bo na posty nie ma już czasu. "Rywalki" naprawdę warto przeczytać, ale rozumiem Cię, bo sama mam dużo nie przeczytanych książek.

   Usuń
 6. Cudny blog i na pewno zostaniemy na dłużej.
  Widzę, że nie tylko ja jestem bezgranicznie zakochana w Rywalkach <33
  Bardzo podobały mi się wasze odpowiedzi, same też byłyśmy nominowane do LBA, i niedawno pojawił się post (też prowadzimy bloga we dwie). Będzie nam miło jak wpadniecie/ Dina z http://za-ksiazkowane.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo chętnie wejdę i trochę poczytam. Wolisz Maxona, czy Aspena?

   Usuń
 7. Genialne odpowiedzi! Dario Ty tak wychwalasz te "Rywalki", że aż mi głupio, bo jeszcze ich nie przeczytałam (nie bij) :) Dziękuję bardzo za nominację; odpowiedzi już na blogu: http://bookmania46.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będę bić, ponieważ sama, gdy sięgam pi te zachwalane książki to najczęściej się zalamuję, ale i tak jak mam okazję to po nie sięgam, ale "Rywalki" naprawdę warto przeczytać.

   Usuń
 8. "Rywalki" przeczytałam wszystkie części oprócz ostatniej i byłam zachwycona szczególnie pierwszymi trema :) Pozdrawiam cieplutko. Alexis :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzy pierwsze są najlepsze, a zakończeniem ostatniej jestem załamana. Za mało tam miłość, choć wielkim plusem jest to, że posiada ona dużo wątków politycznych.

   Usuń